Mercedes-AMG Petronas Motorsport zaprezentował model W10, który w sezonie 2019 Formuły 1 będzie bronił dwóch tytułów mistrzowskich.

Niewiele ponad cztery tygodnie przed startem sezonu w Australii, zespół Mercedesa przeprowadza dzień filmowy na torze Silverstone, w celu sprawdzenia wszystkich systemów swojego nowego samochodu. Szef zespołu i Dyrektor generalny Mercedesa Toto Wolff, przyznał, że jego ekipa nie oszczędza się przed startem sezonu w Melbourne. „Sezon 2019 będzie nowym wyzwaniem dla nas wszystkich" - powiedział Toto Wolff. „Przepisy znacznie się zmieniły. Zaczynamy od zera i musimy ponownie sobie coś udowodnić - przeciwko własnym oczekiwaniom oraz naszej konkurencji. Rozpoczynamy sezon z zerowym dorobkiem punktów, więc nic nie jest pewne. Nie mamy absolutnie żadnego poczucia prawa do bycia z przodu. W rzeczywistości, po zmianie regulacji na nowy sezon, każdy zespół ma szansę na tytuł i postrzegamy każdego, jako potencjalne zagrożenie".

W godzinach porannych, pierwsze okrążenia modelem W10 po torze Silverstone przejechał Valtteri Bottas, po południu podobne zadanie czeka urzędującego mistrza świata Lewisa Hamiltona. Wszystkie zespoły podczas dnia filmowego mogą przejechać nie więcej niż 100 kilometrów.

„Chcemy mocno zacząć testy w Barcelonie, dlatego teraz musimy porównać dane z naszymi własnymi symulacjami i sprawdzić, czy nasze przewidywania materializują się na torze. Skupiamy się na sobie dzięki zwiększonej wydajności, miejmy nadzieję, że będziemy gotowi, kiedy przyjdzie czas na pierwszą konkurencyjną sesję, która rozpocznie się w sobotę w Melbourne."

Źródło: mercedesamgf1.com

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race