Francuski producent Renault zaprezentował swój samochód na sezon 2019 Formuły 1, model R.S.19. Zespół reprezentować będą Nico Hülkenberg i Daniel Ricciardo.

To czwarty samochód zbudowany przez ekipę z Enstone od czasu powrotu Renault jako zespół fabryczny w 2016 roku. Od tamtej pory rozbudowano fabrykę i o 50% zwiększono zatrudnienie, czego efektem było czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej na koniec poprzedniego sezonu. Tegoroczne zmagania marka rozpocznie z zamiarem pokrzyżowania szyków czołowym ekipom.

„Rozbudowa zespołu w trakcie startów w mistrzostwach była ogromnym wyzwaniem” – powiedział dyrektor zarządzający Cyril Abiteboul. „Ostatnie odbiory dokonanych inwestycji były wielkim osiągnięciem i jestem pod wrażeniem tego, jak wszyscy poradzili sobie z zadaniem. Widać to po tym, jak się rozpędzamy – w sezonie 2016 zdobyliśmy sześć punktów, w kolejnym 57, a ostatni zakończyliśmy na czwartym miejscu ze 122 punktami”.

„Przystępujemy do tego sezonu z zamiarem zachowania tego rozpędu. Nie stawiamy sobie za cel konkretnej lokaty czy liczby punktów, chcemy za to obserwować jak zbliżamy się do czołowych ekip. Układ napędowy jest priorytetem w ośrodku w Viry, natomiast w Enston pracuje się nad regularną poprawą podwozia”.

Renault zaskoczyło niemal wszystkich, gdy w ubiegłym roku ogłosiło zakontraktowanie dotychczasowego kierowcy Red Bull Racing Daniela Ricciardo: „Wszystko, czego nauczyłem się w 2018 roku, uczyni mnie silniejszym w 2019. Będę bardziej dojrzałym i chcę pokazać to wynikami na torze. Odczuwam pozytywną presję oraz wiele się ode mnie oczekuje, zatem nie mogę się doczekać podjęcia wyzwania”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Renault Sport

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race