Zespół Scuderia Toro Rosso opublikował zdjęcia swojego samochodu na sezon 2019 Mistrzostw Świata Formuły 1 – modelu STR14. Kierowcami ekipy będą Daniił Kwiat i Alexander Albon.

To drugi z kolei samochód włoskiej ekipy, który będzie napędzany jednostkami Hondy. Japoński producent od tego roku zaopatruje również zespół Red Bull Racing, co stanowiło okazję do zacieśnienia współpracy między ekipami. W rezultacie, tylna część STR14 została zapożyczona z niezaprezentowanego jeszcze auta Red Bulla.

„Jak to zawsze bywa przed początkiem sezonu, jest zbyt wcześnie na określanie celów” – powiedział szef STR Franz Tost. „Biorąc wszystko pod uwagę, czyli jakość współpracy z Red Bull Technology, wiarę we własne możliwości techniczne, krzywą postępów w wykonaniu Hondy oraz dwójkę mocnych młodych kierowców, czuję się jednak pewnie”.

Zastępca dyrektora technicznego Jody Egginton dodał: „Nic się nie zmieniło pod względem projektowania samochodu, po prostu mieliśmy do czynienia z mniejszą ilością zmiennych. Dysponując jednak skończoną ilością zasobów, dało nam to okazję do skupienia się na innych obszarach samochodu oraz pomysłach, które dadzą nam lepsze osiągi”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej STR

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race