Robert Kubica stwierdził, że podczas pierwszego wyścigu w sezonie 2019 będzie czuł się bardziej, jako debiutant, niż jako doświadczony kierowca, który przejechał 5 sezonów w Formule 1.

Dla polskiego kierowcy, który do tej pory zaliczył 76 startów w Grand Prix, stając 12 razy na podium, w tym wygrywając jeden wyścig, będzie to 6 sezon w najważniejszej klasie wyścigowej.

„W Australii będę bardziej jako debiutant niż ten, który ścigał się tutaj przez pięć sezonów" – powiedział Kubica. „Powodem, dla którego tak uważam jest to, że Formuła 1 bardzo się zmieniła. F1 zawsze się zmienia i jeśli porównujesz samochody od początku lat 2000 do teraz to są one zupełnie inne”.

Kierowca Williamsa, mimo długiej przerwy optymistycznie podchodzi do wyzwania, które czeka go w tym roku: „Muszę ciężko pracować i nie mogę się doczekać tego wyzwania, ale nie mogę doczekać się także tego, aby znaleźć naturalny sposób jazdy, jaki miałem w przeszłości, kiedy jeździłem samochodem [wyścigowym], co 10 dni. Wszystko powinno przyjść tak naturalnie, jak to możliwe, nie musisz tego szukać i to wszystko jest naturalne”.

Kubica będzie w tym roku partnerem mistrza Formuły 2 George'a Russella i przyznaje, że jego wcześniejsze doświadczenia dają mu przewagę, jeśli chodzi o ponowne wejście w presję Formuły 1: „Pomaga mi fakt, że przeżyłem ten sport na tak wysokim poziomie, więc doświadczyłem, co to znaczy być kierowcą F1 i co to znaczy ścigać się z czołowymi kierowcami. Mam nadzieję, że to doświadczenie pomoże mi osiągnąć poziom, który chciałbym osiągnąć, to jest mój cel. Stąpam twardo po ziemi i wiem, co się zbliża, to duże wyzwanie z punktu widzenia sportu". 

„Bycie w Formule 1 wśród 20 kierowców to wielki zaszczyt, ale i ciężka praca, przede mną wielkie wyzwanie. Jedyne, na czym mi zależy, to moja praca oraz to co robię. Zdaję sobie sprawę, że zawsze znajdzie się ktoś, kto osądzi Ciebie na różne możliwe sposoby".

Źródło: f1today.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race