Firma Pirelli opublikowała mieszanki, które zostaną użyte podczas czterech pierwszych wyścigów przyszłorocznego sezonu Formuły 1.

Od przyszłego roku zostanie porzucone dotychczasowe nazewnictwo ogumienia, które w minionym sezonie składało się z aż siedmiu rodzajów mieszanek. Chociaż techniczny aspekt stosowania różnego stopnia miękkości oraz poziomu zużywania się pozostanie, podczas każdego weekendu wyścigowego kierowcy będą korzystać z opon twardych, pośrednich oraz miękkich, które zostaną oznaczone odpowiednio białym, żółtym oraz czerwonym kolorem.

Pirelli nadal jednak będzie podawać, jaka konkretnie mieszanka jest stosowana podczas danej rundy. Dostępnych pięć rodzajów ogumienia będzie oznaczone symbolem od C1 do C5, przy czym im większa liczba, tym bardziej miękka jest opona.

Podczas weekendów wyścigowych w Australii (17.03), Chinach (12.04) oraz Azerbejdżanie (28.04) zawodnicy będą mogli skorzystać z opon C2, C3 oraz C4, podczas gdy w Bahrajnie (31.03) dostępne mieszanki będą odpowiednio o 1 stopień twardsze: C1, C2 i C3.

Tak wczesna publikacja tego oświadczenia przez Pirelli spowodowana jest faktem, że na wyścigi poza Europą producent opon wymaga podania informacji od zespołów w sprawie liczby kompletów danego rodzaju ogumienia na najpóźniej 14 tygodni przed rozpoczęciem rundy, zaś w przypadku europejskich wyścigów jest to 8 tygodni.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race