Esteban Ocon w przyszłym sezonie będzie pełnił obowiązki kierowcy testowego i rezerwowego w zespole Mercedes, zaś trwający weekend wyścigowy w Abu Zabi będzie jego ostatnim w barwach Racing Point Force India.

Francuski kierowca zwolni miejsce Lance’owi Strollowi, którego przejście do Racing Point co prawda nie zostało formalnie ogłoszone, to jest praktycznie pewne. Dodatkowo Ocon stracił on szansę na posadę w Williamsie po ogłoszeniu powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1. Jak stwierdził szef Mercedesa Toto Wolff, plany dotyczące przyszłości jego podopiecznego w F1 są teraz jasne.

„Będzie teraz bardzo blisko fabrycznego zespołu Mercedesa, pełniąc rolę naszego kierowcy rezerwowego. Chcielibyśmy odbyć jakiś wspólny test, patrząc także na ten oraz następny sezon, ale to nie jest jeszcze uporządkowane. Spędzi on dużo czasu w symulatorze i będzie gotowy na miejsce w fotelu w 2020 roku” - powiedział Wolff.

W Mercedesie pozostanie Lewis Hamilton, który posiada dwuletni kontrakt na starty w ekipie, oraz Valtteri Bottas z obowiązującą roczną umową z opcją przedłużenia na kolejny rok. Ocon zadebiutował w Formule 1 w 2016 roku w zespole Manor, a ostatnie dwa sezony spędził w stajni Force India.

Źródło: racefans.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race