Niedługo po tym, jak zespół Williams ogłosił zaangażowanie Roberta Kubicy na stanowisku kierowcy wyścigowego na sezon 2019, obecny kierowca ekipy Siergiej Sirotkin zakomunikował, że nie będzie kontynuował startów w Formule 1.

Według głównego sponsora Rosjanina, o zakończeniu współpracy zadecydowały słabe wyniki Williamsa. Brytyjski zespół zajmuje obecnie ostatnie miejsce w klasyfikacji generalnej, z dorobkiem zaledwie siedmiu punktów – jeden z nich został wywalczony przez Sirotkina, w wyścigu o Grand Prix Włoch.

Sugeruje się, że kontrakt Sirotkina zawierał opcję przedłużenia w sytuacji, gdy zdobędzie więcej punktów od swojego zespołowego kolegi Lance’a Strolla. Taki warunek nie został spełniony, mimo że Rosjanin finiszował przed Kanadyjczykiem w ośmiu z szesnastu wyścigów, gdzie obaj zostali sklasyfikowani.

„To był bardzo długi i trudny rok” – powiedział Sirotkin. „Ciężko pracowałem i wkładałem całą swoją siłę oraz duszę w to, by osiągnąć należne nam wyniki. Prawdę mówiąc, uważam, że w zaistniałych okolicznościach spisaliśmy się zupełnie dobrze. Dziękuję wszystkim za wsparcie, a zainteresowanie moją osobą podczas Grand Prix Rosji było wzruszające. Ten rok na zawsze pozostanie w mojej pamięci”.

Prezes programu SMP Racing Borys Rotenberg dodał: „Zdecydowaliśmy się nie kontynuować współpracy z zespołem Williams w Formule 1. Byliśmy niemile zaskoczeni poziomem, jaki zespół prezentował na początku sezonu, a postępy również były poniżej oczekiwań. Pomimo to, Siergiej przejechał dobry sezon, biorąc pod uwagę okoliczności. Dał z siebie 100% i wywiązał się ze wszystkich postawionych przed nim zadań. Jesteśmy zadowoleni z jego pracy i rozważamy różne opcje kontynuacji jego kariery. Na pewno przejedzie wiele wyścigów w barwach SMP Racing i wkrótce ogłosimy naszą decyzję”.

Źródło: smpracing.ru

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race