Jak informuje niemiecki Auto Motor und Sport, Robert Kubica już w tym tygodniu ma podpisać kontrakt z zespołem Williams na starty w przyszłym sezonie, a do uzgodnienia pozostały jedynie szczegóły.

Polski kierowca był bliski powrotu do F1 już w tym sezonie, jednak w ostatniej chwili na horyzoncie pojawił się Siergiej Sirotkin, który jeździ obok Lance’a Strolla. W przyszłym roku Kanadyjczyka zastąpi obecny lider mistrzostw Formuły 2 George Russell, jednak nadal nie wiadomo, kto będzie jego zespołowym kolegą. W ostatnim czasie Kubica jasno wskazał, że w ciągu najbliższych dni ostatecznie podejmie swoją decyzję, zaś dzisiaj AMuS poinformował, że Polak jest bardzo bliski podpisania umowy z Williamsem.

Przed ogłoszeniem nawiązania współpracy pozostały do ustalenia szczegóły, między innymi dotyczące oddania części sesji treningowych kierowcy rezerwowemu, jednak Kubica nie chce oddać zbyt dużej liczby piątkowych jazd. Russell również miałby kilka razy w sezonie spędzić czas w swoim garażu podczas FP1. Na razie nie wiadomo, kto miałby zasiadać samochodu Williamsa podczas wspomnianych treningów, jednak w tym kontekście pada nazwisko Nikity Mazepina, obecnego kierowcy serii GP3, którego ojciec jest miliarderem.  

Jeśli ostatecznie nie udałoby się porozumieć z Williamsem, wówczas Kubica miałby okazję zostać kierowcą symulatora w zespole Ferrari jako zastępca Daniiła Kwiata, który od przyszłego roku powróci do F1 jako zawodnik etatowy do zespołu Toro Rosso. Zwycięzca GP Kanady 2008 nie jest jednak jedynym kandydatem na to stanowisko. Uważa się, że o tę posadę powalczyć zamierza Pascal Wehrlein, który kilka tygodni temu ogłosił zakończenie współpracy z Mercedesem i który na co dzień będzie jeździć w Formule E w zespole Mahindra.

Gdyby Kubica powrócił do stawki Formuły 1 w przyszłym roku, oznaczałoby to przymusową przerwę dla Estebana Ocona, który jednak pozostałby w kręgu tego sportu. Francuz miałby pełnić rolę kierowcy rezerwowego w Mercedesie, Force India i nie wykluczone, że także w Williamsie. Podsumowując, w ciągu kilku najbliższych dni wszystko powinno być już jasne.

Źródło: auto-motor-und-sport.de

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race