Kierowcy McLarena Fernando Alonso oraz Stoffel Vandoorne otrzymali kary czasowe oraz punkty karne do swoich superlicencji za zignorowanie niebieskich flag podczas wyścigu o Grand Prix Brazylii.

Obaj zawodnicy stajni z Woking zostali ukarali doliczeniem pięciu sekund do ich końcowego rezultatu, jak również nałożeniem dwóch punktów karnych. Alonso swoją kare otrzymał jeszcze podczas wyścigu i z pierwotnie 16. miejsca spadł na 17. lokatę.

W przypadku Vandoorne’a kara została nałożona już po wyścigu. Jak można przeczytać w oświadczeniu sędziów Grand Prix Brazylii, Belg przez zbyt długi czas uniemożliwił Romainowi Grosjeanowi z zespołu Haas zdublowanie mimo kilku nadarzających się ku temu okazji. W wyniku tego Vandoorne spadł z 14. na 15. miejsce, promując tym samym Estebana Ocona.

Po otrzymaniu punktów karnych, obaj reprezentanci McLarena będą ich mieć po 3 na swoim koncie, jednak w praktyce nie będzie to miało znaczenia, ponieważ ani Alonso, ani Vandoorne nie wystartują w przyszłym sezonie.

Podobnie jak to miało miejsce w tym sezonie, Alonso i Vandoorne do wyścigu przystąpili z odległych lokat, ruszając odpowiednio z 17. i 20. pola. Tempo McLarena pozwoliło im na walkę jedynie z zawodnikami Williamsa oraz Oconem, który otrzymał karę 10-sekundowego postoju w boksie za spowodowanie kolizji z Maxem Verstappenem. Vandoorne był w stanie na torze wyprzedzić zespołowego kolegę, jak również znaleźć się przed duetem Williamsa.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race