Zespół Formuły 1 Haas ogłosił zaangażowanie Pietro Fittipaldiego na stanowisku kierowcy testowego na sezon 2019. Brazylijczyk poprowadzi samochód amerykańskiej ekipy już podczas posezonowych testów w Abu Zabi, pod koniec listopada.

„Jestem niezwykle wdzięczny za zapewnione miejsce w zespole Haas jako kierowca testowy” – powiedział Fittipaldi. „Chciałbym podziękować Gené Hassowi i Güntherowi Steinerowi za tę okazję. Wykonali niesamowitą robotę w Formule 1 i fakt, że poprosili mnie o odegranie roli w ich dalszych sukcesach, jest bardzo ekscytujący. Nie mogę się doczekać, aby zasiąść za kierownicą tegorocznego samochodu w Abu Zabi. Wykorzystam to doświadczenie w przyszłym roku, a miejmy nadzieję w przyszłości również jako kierowca wyścigowy w Formule 1”.

Wnuk dwukrotnego zwycięzcy Indianapolis 500 Emersona wystartował w tym roku w sześciu wyścigach serii IndyCar, wraz z zespołem Dale Coyne Racing. W regularnych startach przeszkodziła mu kontuzja odniesiona podczas majowego wyścigu Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Spa-Francorchamps.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Haas F1 Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race