Fittipaldi będzie kierowcą testowym Haasa

Zespół Formuły 1 Haas ogłosił zaangażowanie Pietro Fittipaldiego na stanowisku kierowcy testowego na sezon 2019. Brazylijczyk poprowadzi samochód amerykańskiej ekipy już podczas posezonowych testów w Abu Zabi, pod koniec listopada.

„Jestem niezwykle wdzięczny za zapewnione miejsce w zespole Haas jako kierowca testowy” – powiedział Fittipaldi. „Chciałbym podziękować Gené Hassowi i Güntherowi Steinerowi za tę okazję. Wykonali niesamowitą robotę w Formule 1 i fakt, że poprosili mnie o odegranie roli w ich dalszych sukcesach, jest bardzo ekscytujący. Nie mogę się doczekać, aby zasiąść za kierownicą tegorocznego samochodu w Abu Zabi. Wykorzystam to doświadczenie w przyszłym roku, a miejmy nadzieję w przyszłości również jako kierowca wyścigowy w Formule 1”.

Wnuk dwukrotnego zwycięzcy Indianapolis 500 Emersona wystartował w tym roku w sześciu wyścigach serii IndyCar, wraz z zespołem Dale Coyne Racing. W regularnych startach przeszkodziła mu kontuzja odniesiona podczas majowego wyścigu Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Spa-Francorchamps.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Haas F1 Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league