Kwiat wystąpi podczas posezonowych testów w Abu Zabi

Jak potwierdził szef Toro Rosso Franz Tost, Daniił Kwiat zasiądzie za sterami samochodu zespołu podczas testów Pirelli po wyścigu o Grand Prix Abu Zabi.

Testy w Abu Zabi zostaną zorganizowane we wtorek i środę po ostatnim wyścigu tegorocznego sezonu na torze Yas Marina. Kwiat znajdzie się za kierownicą STR14 drugiego dnia jazd. Rosjanin powróci w przyszłym roku do Formuły 1 jako kierowca etatowy zespołu z Faenzy, który w ten sposób chce zaznajomić Rosjanina z najnowszą konstrukcją, jak również popracować nad oponami na następny sezon.

„Każda jazda będzie dla niego użyteczna. Dla zespołu ważna będzie również ponowna praca z nim, przez co będzie on jeździł w środę podczas testów opon w Abu Zabi. Chcemy dać mu możliwość zdobycia dodatkowego doświadczenia, nauczenia się nowych opon oraz zrozumienia, jak nasz samochód się zmienił, mimo że podwozie będzie inne w przyszłym roku z powodu nowych przepisów. Tak czy inaczej, jazda nigdy nie zaszkodzi” – powiedział Tost w rozmowie z Motorsport.com.

Szef Toro Rosso potwierdził również, że przed weekendem wyścigowym w Abu Zabi Kwiat odwiedzi fabrykę Toro Rosso w Faenzy na przymiarkę fotela. Dla Rosjanina będzie to pierwszy występ w samochodzie Formuły 1 od kwietniowych testów Pirelli, w których brał udział razem z Ferrari na torze Fiorano.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league