Rob Smedley opuści zespół Williams po zakończeniu sezonu 2018. Brytyjczyk dołączył do rodzimej ekipy na stanowisku szefa inżynierii w 2014 roku i przyczynił się do dwóch finiszy na podium klasyfikacji generalnej Formuły 1.

„Bardzo dobrze spędziłem mój czas w Williamsie” – powiedział. „Zespół przeszedł ogromną zmianę od kiedy dołączyłem w 2014 roku i uczestniczenie w tym procesie było przyjemnością. Williams to szczególny zespół w środowisku Formuły 1 i jestem pewien, że mają ludzi potrzebnych do odnoszenia sukcesów. Zawsze pozostanie on w moim sercu, ale po 20 latach w F1 czuję, że przyszedł czas na przemyślenia i rozważania na temat przyszłości. Nie mogę się doczekać, aby spędzić więcej czasu z rodziną, zanim podejmę decyzję o dalszych planach”.

Smedley rozpoczął pracę w Formule 1 dla zespołu Jordan w 2001 roku, a trzy lata później przeszedł do Ferrari, gdzie pozostał aż do 2013 roku. Williams stracił w tym roku również szefa aerodynamiki Dirka de Beera oraz głównego projektanta Eda Wooda i przechodzi obecnie restrukturyzację, pod przewodnictwem dyrektora technicznego Paddy’ego Lowe’a.

Źródło: williamsf1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race