Firma Pirelli opublikowała wybór ogumienia przez poszczególne zespoły na nadchodzący weekend wyścigowy w Brazylii. Podobnie jak to miało miejsce w tym sezonie, preferowaną mieszanką była najbardziej miękka opona, w tym przypadku supermiękka.

Na rundę na torze Interlagos włoski producent przywiezie ogumienie pośrednie, miękkie i supermiękkie ze względu na wyższy niż na innych torach współczynnik zużycia opon.

Kierowcy czołowych zespołów, a więc Mercedesa, Ferrari oraz Red Bull Racing, będą mieć do dyspozycji po dziewięć kompletów supermiękkich opon, za wyjątkiem Kimiego Räikkönena, który otrzyma osiem zestawów tego rodzaju ogumienia. Dodatkowo Fin, podobnie jak jego rodak Valtteri Bottas będzie mógł skorzystać z dwóch kompletów pośredniej mieszanki, jednak kierowca Mercedesa postawił na jeden zestaw mniej miękkich opon.

Pozostałe zespoły również decydowały się na podobną alokację ogumienia. Kierowcy Williamsa, Haasa oraz Saubera także będą mieć do dyspozycji dziewięć kompletów najbardziej miękkiej mieszanki, zaś na najbardziej konserwatywną strategię zdecydował się McLaren, dobierając swoim zespołom najmniej, bo siedem, zestawów opon z czerwonym paskiem.

W czasie weekendu wyścigowego każdemu kierowcy przysługuje po 13 kompletów opon. Dziesięć z nich są wybierane przez zespoły, a pozostałe trzy zestawy są dawane przez Pirelli, z których komplet miękkich i pośrednich opon jest przeznaczony na wyścig, zaś dodatkowy zestaw supermiękkiego ogumienia przeznaczony jest na finałową część sobotniej sesji kwalifikacyjnej.

Wyścig o Grand Prix Brazylii odbędzie się 11 listopada.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race