Startująca w serii GP3 Tatiana Calderón, która pełni w tym roku funkcję kierowcy testowego zespołu Sauber, otrzyma pierwszą okazję, aby poprowadzić samochód Formuły 1.

„Od kiedy zaczęłam się ścigać, moim marzeniem i celem było pewnego dnia jeździć na najwyższym poziomie” – powiedziała. „Poznanie toru z kokpitu samochodu Sauber C37 będzie niezwykłym doświadczeniem. Dla kierowcy z Ameryki Południowej, to wyjątkowe miejsce na debiut za kierownicą samochodu Formuły 1”.

Kolumbijka we wtorek weźmie udział w dniu filmowym na torze Autódromo Hermanos Rodriguez, zatem zgodnie z regulaminem będzie mogła przejechać maksymalnie 100 km. W tym samym dniu będą odbywać się również testy opon Pirelli.

„Choć Tatiana nie bierze udział w testach opon po wyścigu w Meksyku, cieszymy się, że zadebiutuje za kierownicą samochodu F1 na naszych oponach” – powiedział szef programu Pirelli Mario Isola. „Będzie jeździć na oponach demonstracyjnych, które są przeznaczone na dni filmowe oraz wydarzenia promocyjne. Wspaniale jest zobaczyć coraz więcej kobiet zaangażowanych w motorsport na najwyższym poziomie i zmieniających obecny brak równowagi. Miejmy nadzieję, że Tatiana zainspiruje więcej młodych dziewczyn, aby poszły w tym samym kierunku. Jestem pewien, że będzie to dla niej wspaniałe przeżycie”.

Źródło: racefans.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race