Jak poinformował zespół Haas, Romain Grosjean i Kevin Magnussen pozostaną w ekipie na sezon 2019 Formuły 1.

„Od samego początku potrzebowaliśmy doświadczonych kierowców, którzy wspomogą rozwój naszego samochodu oraz zespołu” – powiedział szef Haas F1 Team Günther Steiner. „Znaleźliśmy dwóch bardzo dobrych i doświadczonych zawodników w postaci Romaina Grosjeana i Kevina Magnussena. Poczyniliśmy ogromne postępy od zeszłego roku, zatem zachowanie obecnego składu było łatwą decyzją”.

Grosjean jest związany z amerykańską ekipą od chwili jej wejścia do F1 w 2016 roku. Magnussen dołączył do zespołu w kolejnym sezonie. Wspólnie wywalczyli w tym sezonie dla ekipy 47 punktów – o ponad połowę więcej niż w całym poprzednim roku.

„Myślę, że granica 100 punktów powinna być i będzie przez nas przekroczona. Zrobimy to wspólnie z Romainem i Kevinem – obaj motywują się nawzajem do bycia coraz lepszym, a ich odczucia pozwalają rozwijać się całej ekipie. To nie przypadek, że w ich drugim sezonie jako zespołowi koledzy, Haas odnosi największe dotychczasowe sukcesy. Utrzymując ich razem zamierzamy osiągnąć jeszcze więcej w przyszłym roku”.

Źródło: haasf1team.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race