Jak poinformował zespół McLaren, dwukrotny mistrz świata Fernando Alonso nie pojawi się na starcie sezonu 2019 Formuły 1.

„Po 17 pięknych latach w tym wspaniałym sporcie, nadszedł czas abym wprowadził zmiany i poszedł dalej” – powiedział zwycięzca 32 grand prix. „Cieszyłem się każdą minutą tego okresu i nie potrafię wyrazić swojej wdzięczności wszystkim, którzy pomogli uczynić go tak szczególnym. Do końca sezonu pozostało jeszcze kilka wyścigów i wezmę w nich udział z większym zaangażowaniem i pasją niż kiedykolwiek”.

Hiszpan nie ogłosił jeszcze swoich dalszych planów: „Zobaczymy, co przyniesie przyszłość – nowe, ekscytujące wyzwania czekają tuż za rogiem. Czuję się szczęśliwy, ale muszę spróbować czegoś nowego”.

„Chciałbym podziękować wszystkim w McLarenie, a zespół pozostanie na zawsze w moim sercu. Wiem, że powrócą silniejsi i mógłby to być dobry moment na mój powrót [do F1], co by mnie bardzo ucieszyło. Nawiązałem wspaniałe relacje z wieloma fantastycznymi ludźmi w McLarenie, którzy dali mi możliwość poszerzyć horyzonty i ścigać się w innych kategoriach. Jestem bardziej kompletnym kierowcą niż kiedykolwiek”.

„Podjąłem tę decyzję kilka miesięcy temu i była ona niezmienna. Chciałbym szczerze podziękować Chase’owi Careyemu oraz Liberty Media za ich starania w celu nakłonienia mnie do jej zmiany, oraz wszystkim, którzy kontaktowali się ze mną w tym czasie. Chciałbym również podziękować moim byłym zespołom, kolegom z ekip, znajomym, partnerom, dziennikarzom oraz wszystkim, z którymi pracowałem w trakcie mojej kariery w F1, a przede wszystkim moim fanom na całym świecie. Jestem przekonany, że nasze drogi jeszcze się spotkają”.

Źródło: mclaren.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race