Podczas wczorajszej prezentacji nowego samochodu Williamsa, potwierdzono że Robert Kubica weźmie udział w trzech sesjach treningowych podczas weekendów Grand Prix Formuły 1. Dziś Force India ogłosiło program dla swojego kierowcy rezerwowego Nicholasa Latifiego.

„Pojadę w trzech piątkowych treningach. Najpierw w Barcelonie, potem w Austrii i na koniec [w Azu Zabi]” – powiedział Kubica. „Wezmę udział w przedsezonowych oraz śródsezonowych testach. Ważne było, abym mógł jeździć, bo przy obecnych przepisach możliwości są ograniczone”.

„Jestem bardzo podekscytowany. Może nie jest to coś, o czym wszyscy – w tym ja – marzyli, ale dzięki temu powrócę do paddocku i to pełniąc dość poważną rolę”.

„Nie spędzę za kierownicą zbyt dużo czasu, ale mimo to będę miał ku temu kilka okazji. Znów będę częścią zespołu F1, gdzie zawsze miło pracować. Myślę, że pozwoli mi to stworzyć w przyszłości nowe możliwości”.

W piątek swoje plany wobec swojego kierowcy rezerwowego ogłosił zespół Force India. Nicholas Latifi weźmie udział w pierwszej turze testów przedsezonowych, a także w pierwszym treningu przed Grand Prix Kanady.

„Jestem podekscytowany faktem, że już niedługo wypróbuję samochód” – powiedział Kanadyjczyk. „Będę jeździć ostatniego dnia pierwszej tury, co jest dla mnie idealne, bo będę mógł obserwować i uczyć się pracy zespołu przez pierwsze trzy dni, a także wysłuchać uwag etatowych kierowców”.

„Wiem, że czas spędzony na torze jest kluczowy na wczesnym etapie sezonu, zatem moim celem jest przekazanie zespołowi wartościowych informacji i pomoc w rozwoju samochodu”.

„Jestem też podekscytowany jazdą na oczach kanadyjskich fanów, co z pewnością będzie jednym z moich ulubionych momentów tego sezonu”.

Źródło: formula1.com, motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race