Robert Kubica w samej końcówce testów w Abu Zabi uzyskał siódmy czas dnia i najlepszy czas spośród zawodników Williamsa.

Polak znacznie bardziej aktywny na torze był wczoraj, kiedy przejechał za kierownica Williamsa 100 okrążeń. Dyrektor techniczny Williamsa Paddy Lowe chwalił jego występ. „Robert wykonał świetna pracę. Byliśmy bardzo zadowoleni. Informacje od niego są bardzo wartościowe. To kierowca o ogromnym doświadczeniu i wiedzy.”

Wczoraj Kubica koncentrował się na intensywnym programie testowym, co nie oznaczało automatycznie konkurencyjnych czasów okrążeń, dzisiaj miało być inaczej. Po tym jak Siergiej Sirotkin skończył swój program, Polak wyjechał na tor niewiele ponad godzinę przed końcem testów, kiedy zespoły powoli zaczynały już pakować sprzęt, po pracowitych dwóch dniach. Szybko uzyskał czas 1:40,022. Po kilku przejazdach na super miękkich Kubica założył nowe, przygotowane przez Pirelli na następny sezon, opony hiper miękkie.

To był moment, kiedy można było spodziewać się znacznie lepszych czasów, mających pokazać prawdziwą formę. Jak dotąd najlepszy czas dla Williamsa uzyskał podczas testu w Abu Zabi Lance Stroll - 1:39,580.

Kubica początkowo nie poprawił swojego najlepszego czasu. Na pięć minut przed końcem sesji wyjechał jednak jeszcze raz i rzutem na taśmę uzyskał siódmy czas dnia i jednocześnie najszybszy uzyskany podczas testu przez kierowcę Williamsa - 1:39.485

Był to bardzo pozytywny akcent na koniec, jednak to nie czasy okrążeń będą miały znaczenie dla decyzji w sprawie przyszłości Kubicy, którą Williams wkrótce podejmie. Istotna będzie dogłębna analiza jego pracy i możliwości. Jednak zarówno szybkość, którą pokazał, jak i ilość przejechanych okrążeń, a także opinie ze strony teamu, dają powody do optymizmu dla kibiców Polaka.

Kubica drugiego dnia testów w Abu Zabi przejechał 28 okrążeń. Najszybszy czas dnia uzyskał Sebastian Vettel - 1:37,551

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race