Jak informuje Motorsport.com, Siergiej Sirotkin ma być drugim kierowcą, który obok Roberta Kubicy wraz z Williamsem weźmie udział podczas testów Formuły 1 na torze Yas Marina w Abu Zabi.

Od wielu tygodni Williams rozważa, kogo zatrudnić na przyszły sezon na miejsce Felipe Massy. Ostatnio pojawiły się spekulacje mówiące o podpisaniu kontraktu z Kubicą na dwuletni okres, jednak Williams dzisiaj zaprzeczył tym doniesieniom.

Do tej pory uważano, że rywalami Polaka w walce o fotel wyścigowy w ekipie z Grove są Pascal Wehrlein, Paul di Resta oraz Daniił Kwiat. Kubica ma otrzymać jeden dzień testowy w tegorocznym samochodzie Williamsa po Grand Prix Abu Zabi, jednak nie wiadomo było, kto mógłby skorzystać z tej okazji drugiego dnia. Jak donosi Motorsport.com, to Siergiej Sirotkin miałby zasiąść kolejnego dnia w FW40 na Yas Marina.

Nie jest jasne, czy jest to jedynie jednorazowy występ, czy też Rosjanin dołączył niespodziewanie do listy kandydatów do fotela w Williamsie. Sirotkin w tym sezonie wziął udział w czterech sesjach treningowych wraz z zespołem Renault.

Williams nie zamierza ogłosić nazwiska zespołowego kolegi Lance’a Strolla przed kończącym sezon wyścigiem w Abu Zabi.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race