Alonso i Vandoorne z karami na starcie Grand Prix Meksyku

Fernando Alonso oraz Stoffel Vandoorne otrzymają kary cofnięcia na polach startowych przed wyścigiem o Grand Prix Meksyku w wyniku kolejnej wymiany elementów jednostki napędowej Hondy.

Alonso, który wycofał się z rywalizacji w Austin w wyniku awarii układu napędowego, na rundę na Autódromo Hermanos Rodríguez otrzyma nowy silnik spalinowy, MGU-H oraz turbosprężarkę, przyjmując na siebie karę cofnięcia o 20 pozycji. Z kolei jego zespołowy kolega Vandoorne dostanie całkowicie nową jednostkę napędową, w wyniku czego na Belga zostanie nałożona kara przesunięcia o 35 pól startowych.

Według obowiązujących przepisów, każdy kierowca w ciągu sezonu może wykorzystać maksymalnie po 4 elementy jednostki napędowej. Wymiana pierwszej części układu silnika spoza przydzielonej alokacji skutkuje przyznaniem kary cofnięcia o 10 pozycji oraz o kolejne 5 za każdy kolejny element.

W przyszłym sezonie w barwach McLarena nadal ścigać się będą Alonso oraz Vandoorne, jednak dostawcą jednostek napędowych stanie się Renault. Honda z kolei będzie współpracować z Toro Rosso, jednak niewykluczone, że w przyszłości również Red Bull będzie korzystać z silników dostarczanych przez japońskiego producenta.

Na trzy wyścigi przed końcem sezonu McLaren zajmuje przedostatnie, dziewiąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem 23 punktów.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league