Williams potwierdza, że rozważa zatrudnienie Kubicy

Robert Kubica jest uważany za jednego z trzech, obok Felipe Massy i Paula di Resty, poważnych kandydatów do zajęcia miejsca obok Lance’a Strolla, w przyszłorocznym składzie Williamsa.

Przedstawiciel zespołu, w rozmowie z GPUpdate.net potwierdził, że planują sprawdzić Polaka: „Rozważamy kilku kierowców jeśli chodzi o miejsce na sezon 2018 i Kubica jest jednym z nich”.

Nie chciał powiedzieć jednak kiedy i w jakiej formie miałyby się odbyć testy, nie potwierdzając plotek o teście w samochodzie z 2014 roku, który miałby się odbyć w jeden z najbliższych weekendów: „Szczegóły tego w jaki sposób sprawdzamy kierowców z naszej listy są oczywiście tajne”.

Felipe Massa powiedział ostatnio, że Williams jest dla niego jedyną opcją pozostania w F1, ale musi czuć, że zespół naprawdę go chce. Fakt, że Williams ma listę kandydatów na jego miejsce sugeruje, że nie chcą go aż tak bardzo. Kubica, który zerwał już swoje związki z Renault i którego reprezentuje ostatnio sam Nico Rosberg, jest uważany, obok obecnego trzeciego kierowcy Williamsa, Paula di Resty za jednego z najpoważniejszych kandydatów do zajęcia miejsca po Brazylijczyku.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league