Robert Kubica ciągle ma szansę na występy w F1 w przyszłym roku. Ostatnie wiadomości sugerują, że może być faworytem do miejsca w Williamsie.

Miejsce w Williamsie obok Lance’a Strolla jest ostatnią wielką niewiadomą na rynku transferowym. Felipe Massa rozważa (ponowne) odejście na emeryturę, a jego team rozgląda się za następcą. Po tym jak Sergio Pérez podpisał nowy kontrakt z Force India, Williams nie ma wielu opcji i Kubica stał się jednym z najpoważniejszych kandydatów. Polak testował już na ich symulatorze i wypadł bardzo dobrze, ale zespół ma nadal wątpliwości co do jego formy fizycznej.

W takiej sytuacji team chciałby sprawdzić Kubicę na torze. Według Motorsport.com, Kubica miałby podczas któregoś z dwóch następnych weekendów Grand Prix przetestować Williamsa z 2014 roku na którymś z europejskich torów.

Polak, do którego w zeszłym tygodniu dołączył jako menedżer Nico Rosberg, zyskał już podobno aprobatę Martini, głównego sponsora Williamsa. Obecność Rosberga może mieć tu duże znaczenie.

Początkowo sugerowano, że test Kubicy może odbyć się przy okazji prywatnych jazd Lance’a Strolla, który regularnie zasiada za kierownicą FW36. Jak jednak zostaliśmy poinformowani, informacje o wspólnym teście są nieprawdziwe.

Kubica nie jest jedynym kierowcą konkurującym o miejsce w Williamsie. Oprócz Massy, który wciąż nie ogłosił swojego odejścia, w grze są też obecny trzeci kierowca zespołu Paul di Resta, Joylon Palmer, a być może także Marcus Ericsson, którego miejsce w Sauberze jest coraz mniej pewne, po tym jak Ferrari wyraziło chęć umieszczenia w Sauberze dwóch swoich juniorów – Charlesa Leclerca i Antonio Giovinazziego.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race