Zespół Force India poinformował, że Sergio Pérez oraz Esteban Ocon pozostaną kierowcami ekipy również w przyszłorocznym sezonie Formuły 1.

Ostatnie elementy układanki F1 powoli znajdują swoje miejsce. Po piątkowym sztormie związanym z ogłoszeniem porozumienia pomiędzy McLarenem i Renault oraz Toro Rosso i Hondy, jak również potwierdzeniem, że od przyszłego sezonu Carlos Sainz Jr trafi w ramach wypożyczenia do zespołu z Enstone, przed wyścigiem o Grand Prix Singapuru Force India potwierdziło, że Sergio Pérez pozostanie w obecnej ekipie.

Jak stwierdził Pérez, utrzymanie posady w aktualnym zespole zawsze było dla niego głównym celem, ponieważ dzięki temu mógł pokazać swoje prawdziwe możliwości.

„Pozostanie w Sahara Force India zawsze było dla mnie rzeczą priorytetową. Jest to zespół, który pozwolił mi na pokazanie mojego talentu jako kierowcy i cieszę się, że tutaj zostanę. Jestem dumny ze wszystkiego, co do tej pory razem osiągnęliśmy i myślę, że przed nami jest jeszcze więcej do pokazania. W tym roku zespół wykonał świetną prace przy rozwoju samochodu oraz utrzymania naszej pozycji jako czwartej najlepszej ekipy Formuły 1. Decyzja o kontynuowaniu wspólnej podróży była łatwa” – powiedział Pérez.

Szef zespołu Vijay Mallya dodał z kolei, że jest zadowolony z przedłużenia współpracy z Meksykaninem, który na przestrzeni minionych lat umocnił swoją pozycję w Formule 1. Przy okazji poinformował on o tym, że kontrakt z drugim kierowcą ekipy Oconem również jest podpisany: „W ciągu ostatnich lat Sergio odegrał ważną rolę w odniesionych sukcesach. Od momentu dołączenia do nas w 2014 roku, dojrzał do tego stopnia, aby stać się jednym z najszybszych i najbardziej konsekwentnych kierowców w stawce. Jego osiągnięcia mówią same za siebie – to do tej pory najlepszy kierowca Force India, mając na koncie 4 podia. Utrzymanie Sergio i Estebana daje nam stabilizację przed następnym sezonem oraz możliwość posiadania jednego z najbardziej ekscytujących duetów w Formule 1”.

Po trzynastu tegorocznych wyścigach Pérez zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 58 punktów – o trzy punkty więcej od Ocona, który plasuje się bezpośrednio za nim.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Force India

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race