>Szef zespołu Mercedes, Toto Wolff, potwierdził, że w przyszłorocznym składzie kierowców jego teamu nadal pozostanie Valtteri Bottas.

Wyniki na torze Fina i jego dołączenie do walki o mistrzowski tytuł pozytywnie zaskoczyły świat Formuły 1. Wprawdzie Bottas oddala się punktowo od Sebastiana Vettela i Lewisa Hamiltona, ale nadal walczy o czołowe pozycje i przede wszystkim nie toczy bezpośredniej i niebezpieczniej walki ze swoim zespołowym partnerem.

Kontrakt Bottasa wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu. Mercedes nadal zwleka z podpisaniem umowy z kierowcą, ale po ustnym potwierdzeniu jego miejsca, można stwierdzić, że wszystkie kokpity w najlepszych zespołach zostały już obsadzone.

„Dla zespołu jest jasne, że nadal będziemy współpracować z Valtterim. Dynamika pomiędzy zawodnikami jest bardzo ważna, aby móc wyciągnąć jak najlepsze wyniki" – stwierdził Wolff podczas jednego z piątkowych wywiadów na torze Mozna. Partnerstwo pomiędzy Hamiltonem a Bottasem zdaje się być bardzo dobrym układem. Fin pełni rolę drugoplanową, ale Brytyjczyk był w stanie oddać mu pozycję podczas Grand Prix Węgier. Obaj czują się więc pewnie w zespole i regularnie zdobywają duże punkty dla liderującego teamu.

„[Valtteri] ma bardzo dobre momenty, jak w Soczi, ale zalicza także ciężkie wyścigi, jak w Spa. Ale nie bądźmy maniakalno-depresyjni. Stabilizacja jest ważna. Chcemy zachować go w zespole” - z pewnością w głosie dodał Austriak.

Sceptycy nadal uważają, że dopóki Fin nie podpisze umowy, to jego miejsce w zespole nie jest pewne. Wolff ucina jednak wszelkie spekulacje: „Chodzi o sprawy wynikające z umowy – potwierdzenie i podpisanie”.

Źródło: formel1.de

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race