Renault potwierdziło, że Robert Kubica weźmie udział w drugich testach z francuskim zespołem, aby ocenić jego „zdolności prowadzenia samochodu”.

Kubica w ubiegłym miesiącu powrócił do samochodu Formuły 1, kiedy przetestował obrandowanego przez Renault Lotusa E20 na torze w Walencji. W tym tygodniu okazało się, że Polak będzie miał drugą okazję do jazdy samochodem F1, chociaż do tej pory nie ujawniano żadnych szczegółów w tej sprawie.

Dzisiaj jednak Renault potwierdziło, że Kubica weźmie udział w drugich testach, tym razem na torze Paul Ricard i chociaż nie sprecyzowano daty, uważa się, że jazdy odbędą się w przyszłym tygodniu. Szef Renault Cyril Abiteboul stwierdził, że drugi test ma na celu ocenę „jego możliwości do powrotu na najwyższy poziom rywalizacji”.

„Chociaż pierwszy dzień testów w Walencji służył mniej więcej temu, by Robert mógł znów zapoznać się z odczuciem z jazdy, drugie testy będą polegać na ocenie jego możliwości do powrotu na najwyższy poziom rywalizacji” – powiedział Abiteboul.

„To nowy etap w jego osobistej i profesjonalnej podróży i jesteśmy dumni z możliwości wspierania go poprzez wypożyczenie toru w Paul Ricard, który jest odpowiedni dla profesjonalnych i mniej profesjonalnych kierowców. Nadal istnieje przed nim wiele przeszkód, które musi pokonać, a on wie lepiej niż ktokolwiek inny, że to jego występy zadecydują, czy pewnego dnia będzie mógł wrócić jako profesjonalny kierowca”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race