Jak informują francuskie media, Robert Kubica ponownie zasiądzie za kierownicą samochodu Formuły 1 i wraz z Renault wystąpi podczas festiwalu w Goodwood, który odbędzie się za dwa tygodnie.

Polski kierowca niedawno wziął udział w prywatnych testach samochodu Formuły 1 wspólnie z Renault. W samochodzie F1 z 2012 roku pokonał on 115 okrążeń na torze w Walencji, potwierdzając, że jest już gotowy, by ewentualnie powrócić do rywalizacji. Choć francuski zespół podkreślał, że minione testy były jednorazową okazją dla Kubicy, najwidoczniej zmienił zdanie, oferując mu szansę na ponowną jazdę samochodem F1.

Według doniesień francuskiego L'Équipe, Kubica ma ponownie zasiąść za sterami Lotusa E20 z 2012 roku obrandowanego jako Renault. Tym razem miałby on zaliczyć jazdę na słynnym Goodwood Festival of Speed, który odbędzie się w dniach 29 czerwca –2 lipca. Polak miałby wystąpić w niedzielę. Oprócz Kubicy, w festiwalu weźmie udział także aktualny mistrz świata Formuły 1 Nico Rosberg, który pod koniec ubiegłego roku ogłosił zaskakującą wiadomość o wycofaniu się z mistrzostw.

Źródło: lequipe.fr

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race