Todt zamierza ubiegać się o trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta FIA

Obecny prezydent FIA Jean Todt wyraził chęć ubiegania się o trzecią kadencję w tej roli, zaś wybory odbędą się jeszcze w tym roku.

Todt odniósł sukces podczas kierowania Peugeotem w WRC, by następnie przenieść się do Formuły 1, gdzie na początku XXI wieku wspólnie z Ferrari sięgnął po wiele tytułów mistrza świata . W 2009 roku Todt został wybrany na zastępcę Maxa Mosleya, zaś w 2013 roku w wyborach zachował tę rolę na kolejne lata. Francuz ma teraz nadzieję na przedłużenie swojej kadencji do 2021 roku.

„Jestem głęboko poruszony łaskawym, hojnym i niezachwianym wyrazem poparcia, jaki otrzymałem od rodziny FIA. W związku z tym wraz z [małżonką] Michelle, moim synem Nicholasem oraz zespołem kierowniczym, podjąłem decyzję o reelekcję na prezydenta FIA. Ogłaszając dzisiaj moje zamiary, jestem świadomy, że każdy dobry lider polega na otaczającym go zespole” – napisał Todt w liście do członków FIA.

Todt zaproponował również, że jeśli zostanie ponownie wybrany, Graham Stoker nadal będzie pełnić obowiązki zastępcy Prezydenta ds. Sportu, zaś Brian Gibbons przejmie rolę przewodniczącego Senatu FIA. Dodatkowo obecny prezydent Regionu I FIA Thierry Willemarck otrzymał propozycję dołączenia do zespołu Todta jako kandydat na stanowisko Zastępcy Prezydenta ds. Mobilności.

„W nadchodzących miesiącach wspólnie z moim zespołem przedstawimy nasz szczegółowy program na najbliższe lata. Jak zawsze jesteśmy gotowi zaangażować się i zadbać o to, abyśmy nadal byli odpowiedzialni za nasze wspólne priorytety. FIA jest silniejsza i bardziej zjednoczona niż kiedykolwiek”.

Pełną treść listu w języku angielskim można przeczytać klikając w zdjęcie znajdujące się poniżej.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league