Vergne przestał pełnić rolę kierowcy rezerwowego Ferrari

Jean-Éric Vergne potwierdził, że nie będzie już kierowcą rezerwowym zespołu z Maranello.

Były zawodnik Toro Rosso od tej pory będzie bardziej zaangażowany w działania w Formule E, które nie będą ograniczać się wyłącznie do roli kierowcy w ekipie Techeetah, ale także do zwiększenia pozycji w prowadzeniu zespołu.

„Od początku była jasne [w nawiązaniu do pozycji w Ferrari], że nie będę już w tym sezonie rezerwą. Nadal mam duże kontakty i dobre relacje z Ferrari, ale nie będę uczęszczać na grand prix oraz pełnić swojej roli, jaką miałem.” – powiedział Vergne.

Właścicielem ekipy Techeetah w Formule E jest Chinese Media Capital, który niedawno stał się inwestorem Formula E Holdings Ltd. Francuz uważa, że to początek długoterminowego zainteresowania chińskich inwestorów, którzy mogą stać się główną siłą w wyścigach elektrycznych.

„Odkąd zaczęliśmy pracować nad tym projektem, potrzebne było wdrożenie planu [udziałów]. Jest to duża firma, która ma bardzo dobrą okazję do tego, by być częścią czegoś, co się rozwinie i będzie przynosić sukcesy”.

Vergne po raz kolejny wyraził zainteresowanie debiutem w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w tym sezonie.

„Nadal nad tym pracujemy i w tej chwili głównie o tym myślę. Chcę przejechać Le Mans oraz kilka wyścigów w WEC. Mam kilka opcji, jednak w tej chwili nie mogę wyjawić żadnych szczegółów. Jeśli uda mi się wziąć w tym udział, będzie interesująco” – dodał.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league