Brawn będzie zarządzać stroną sportową F1

Nowi właściciele Formuły 1 Liberty Media ogłosili, że były właściciel zespołu Ross Brawn powróci do serii na nowym stanowisku dyrektora zarządzającego ds. sportu.

Informację tę podał nowy szef Formuły 1 Chase Carey, dodając że podobne stanowisko po stronie komercyjnej obejmie były wiceprezydent ds. sprzedaży i marketingu ESPN Sean Bratches.

„Wspaniale jest wrócić do świata Formuły 1” – powiedział Brawn. „Dobrze mi się współpracowało z Liberty Media przez ostatnie miesiące w charakterze konsultanta i nie mogę się doczekać pracy z Chasem, Seanem i resztą zespołu Formuły 1, by pomóc w ewolucji tego sportu”.

„Mamy niemal bezprecedensową okazję, by zaangażować zespoły i promotorów w stworzenie lepszej F1 dla nich i, co najważniejsze, dla fanów”.

Carey, który objął stanowisko dotychczas należące do Berniego Ecclestone’a, dodał: „Jestem zachwycony powitaniem Rossa z powrotem w Formule 1. Spędził w sporcie 40 lat, przykładając dotyk magii do każdego zespołu, z jakim pracował. Ma niezrównaną wiedzę techniczną, doświadczenie i relacje. Już do tej pory znacząco skorzystałem na jego radach i ocenach”.

Brawn jest jednym z najbardziej utytułowanych dyrektorów technicznych w historii F1, z 22 tytułami mistrzowskimi – 11 dla Ferrari, 7 dla Williamsa i Benettona oraz dwoma wywalczonymi z własnym zespołem BrawnGP. Brytyjczyk zaprojektował również Jaguara XJR-14, który odniósł zwycięstwo w wyścigu 24h Le Mans w 1990 roku.

Źródło: libertymedia.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league