Sauber opuści testy w Barcelonie

Zespół Sauber potwierdził, że nie weźmie udziału w testach w trakcie sezonu, które zostaną zorganizowane po wyścigu o Grand Prix Hiszpanii.

Zgodnie z przepisami na sezon 2016, zostały przewidziane dwie tury testów – po GP Hiszpanii i GP Wielkiej Brytanii, które zostaną rozegrane we wtorek i środę po weekendzie wyścigowym, w trakcie których każdy zespół może wystawić po jednym samochodzie.

Połowa tych testów musi zostać przeprowadzona z wykorzystaniem zawodnika o ograniczonym doświadczeniu. Sauber w komunikacie potwierdził, że ze względu na brak nowych części do samochódu C35-Ferrari oraz brak odpowiedniego kierowcy, nie weźmie udziału w nadchodzącej sesji testowej na torze w Barcelonie.

„Anulowaliśmy pierwsze testy w trakcie sezonu w Barcelonie. Są tego dwa powody: nie wprowadzimy żadnych poprawek do samochodu podczas Grand Prix Hiszpanii i nie posiadamy żadnego młodego kierowcy testowego, który mógłby spełnić postawione wymagania” – potwierdził Sauber.

Żaden inny zespół Formuły 1 nie potwierdził jeszcze swojego harmonogramu na nadchodzące dwa dni testowe.

Sauber w ostatnim czasie zmagał się z poważnymi problemami finansowymi. W klasyfikacji konstruktorów stajnia z Hinwil zajmuje dziesiątą pozycję, nie zdobywając jak dotąd żadnego punktu.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league