Vergne rozpoczyna testy Pirelli na sezon 2017

Jean-Éric Vergne we wtorek rozpoczął testy Pirelli na sezon 2017 z wykorzystaniem samochodu Ferrari z 2014 roku na torze Fiorano.

Kierowca testowy Ferrari wykona szereg przejazdów oznaczonym symbolem F14-T samochodem, w którym są założone opony o tegorocznym rozmiarze, zawierające w sobie prototypowe elementy z myślą o sezonie 2017. Jeśli testy nie zostaną zakończone we wtorek, wówczas prace powinny być sfinalizowane w środę rano.

Podobne testy mają zostać zorganizowane po wyścigu o Grand Prix Hiszpanii, która odbędzie się za niecałe dwa tygodnie. Szczegółowy harmonogram tegorocznych testów powinien zostać ułożony w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Obecne testy opon są efektem wydanej przez FIA zgody, która umożliwia Pirelli sprawdzenie prototypów na sezon 2017 o rozmiarze tegorocznych opon z wykorzystaniem maszyn z 2013 lub 2014 roku. Tego typu testy są dozwolone wyłącznie w tym roku.

Dalsze testy, które mają trwać łącznie 25 dni, zostaną przeprowadzone przy użyciu tegorocznych samochodów, na których założone będą prototypy o zmienionym już rozmiarze, dostosowanym do nachodzących zmian. Tego typu testy będą możliwe w tym, a także podczas dwóch następnych sezonów.

Uważa się, że w najbliższym czasie zostanie podpisana wyczekiwana umowa FIA z Pirelli na lata 2017-19.

Źródło: autosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league