Pirelli ujawnia wybór opon na GP Hiszpanii

Spośród trzech mieszanek, wytypowanych przez producenta, najmniejszym zainteresowaniem cieszy się opona twarda, największym zaś miękka.

Włoska firma wytypowała trzy najtwardsze zestawy opon na wyścig na torze w Barcelonie – twardą, pośrednią i miękką, po raz pierwszy w tym sezonie zmieniając alokację mieszanek. Zespoły niechętnie podeszły do wyboru najtwardszej z nich, a kierowcy podzielili się po równo, mając do dyspozycji po jeden, lub dwa komplety opon z pomarańczowym paskiem.

Po osiem kompletów miękkiej mieszanki zdecydowały się wybrać zespoły Haas i Ferrari, z tym że w amerykańskim zespole Romain Grosjean będzie miał do dyspozycji jedną mieszankę opon pośrednich mniej, niż Esteban Gutierrez. Francuz będzie dysponował zaledwie trzema kompletami tych opon. Większość zespołów zdecydowała się wybrać sześć, lub siedem kompletów mieszanki miękkiej, z wyjątkiem ekipy Saubera, której kierowcy otrzymają w nadchodzącym Grand Prix po pięć zestawów, najmniej ze wszystkich. Szwajcarski zespół jako jedyny również zdecydował się wybrać więcej kompletów twardszej z dwóch preferowanych mieszanek – po sześć kompletów opon pośrednich.

Max Verstappen jako jedyny będzie miał do dyspozycji równą ilość kompletów opon pośrednich i miękkich. Pozostali kierowcy będą mogli wykorzystać cztery, lub pięć kompletów pośrednich opon. Jedynym wyjątkiem jest Grosjean z trzema zestawami dostępnymi na ten weekend.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league