Palou będzie kierowcą rezerwowym McLarena w Formule 1

Mistrz serii IndyCar z sezonu 2021 Álex Palou będzie kierowcą rezerwowym zespołu McLaren w sezonie 2023 Formuły 1. Hiszpan będzie łączyć swoje obowiązki ze startami w IndyCar dla Chip Ganassi Racing.

Palou znalazł się w centrum kontraktowej kontrowersji, gdy tego samego dnia zespoły Chip Ganassi oraz McLaren SP ogłosiły, że Hiszpan będzie ich kierowcą w kolejnym sezonie IndyCar. Sprawa znalazła się w sądzie, lecz ostatecznie doszło do porozumienia, w ramach której Palou dalej będzie ścigał się dla CGR, mając możliwość wykonywania innych obowiązków dla McLarena – jednym z nich będzie rola kierowcy rezerwowego w Formule 1.

„Jestem podekscytowany być częścią zespołu McLarena jako jeden z kierowców rezerwowych na sezon 2023” – powiedział Palou, który uczestniczył w sesji treningowej przed Grand Prix Stanów Zjednoczonych. „Byłem za kierownicą zarówno MCL35M jak i MCL36 i było to świetne doświadczenie, więc nie mogę doczekać się zaangażowania z przyszłorocznym samochodem. Nie mogę się doczekać dalszego rozwoju jako kierowca i doceniam zaufanie, jakie McLaren okazał powierzając mi tę rolę na przyszły sezon”.

Źródło: mclaren.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze