Wyniki 24h Le Mans zatwierdzone

Wyniki 24h Le Mans zatwierdzone Goodyear

Zespół TDS Racing przegrał przed trybunałem apelacyjnym FIA w sprawie dyskwalifikacji dwóch swoich prototypów LMP2 – w tym zwycięskiej załogi w barwach G-Drive – z tegorocznego wyścigu 24 godziny Le Mans.

Oba pojazdy były obsługiwane przy użyciu zmodyfikowanej przez zespół pompy tankującej. W raporcie delegata technicznego można było przeczytać o zastosowaniu dodatkowej części, której celem było zmniejszenie skuteczności restryktora przepływu paliwa. Zespół zyskał w ten sposób przewagę około 6-8 sekund przy tankowaniu do pełna.

Trybunał FIA nie zgodził się z tłumaczeniem zespołu, który twierdził, iż tego typu modyfikacja jest zgodna z przepisami. Zwycięstwo ostatecznie przypadło więc załodze Nicholas Lapierre/Pierre Thiriet/André Negrão z zespołu Signatech Alpine, a pozostałe miejsca na podium zajęli Vincent Capillaire, Jonathan Hirschi i Tristan Gommendy z Graff-SO24 oraz Will Owen, Hugo de Sadeleer i Juan Pablo Montoya z United Autosports.

Źródło: fia.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka