Jan Magnussen: Próbuję przekonać Corvette, aby Kevin wystartował ze mną w Le Mans

Jan Magnussen: Próbuję przekonać Corvette, aby Kevin wystartował ze mną w Le Mans IMSA

Fabryczny kierowca Corvette Racing Jan Magnussen stwierdził w wywiadzie dla duńskiej gazety BT, że stara się przekonać swój zespół do zaangażowania swojego syna Kevina Magnussena na czas przyszłorocznych wyścigów 24h Daytona oraz 24h Le Mans.

Duńczyk ściga się w mistrzostwach IMSA wraz z Antonio Garcíą, lecz zespół poszukuje trzeciego kierowcy na dłuższe wyścigi w kalendarzu.

„Mamy w przyszłorocznym programie cztery wyścigi długodystansowe: Daytonę, Le Mans, 12h Sebring oraz Petit Le Mans” – powiedział Jan Magnussen. „Moglibyśmy zaangażować Kevina jako trzeciego kierowcę u boku mnie oraz Antonio Garcíi. Problem w tym, że Kevin może wziąć udział tylko w dwóch 24-godzinnych wyścigach, bo pozostałe kolidują z Formułą 1”.

„Początkowo zespół nalegał, aby na wszystkie wyścigi zaangażować tego samego zmiennika, ale próbuję ich przekonać do zmiany zdania, tak aby Kevin mógł wystartować ze mną w tych dwóch rundach”.

Kevin Magnussen, który ściga się w Formule 1 i wszystko wskazuje na to, że pozostanie na kolejny sezon w amerykańskiej ekipie Haas wątpi jednak w powodzenie takiego projektu: „Pracujemy nad tym, ale nie podchodzimy do tego bardzo poważnie i wątpię, aby nastąpiło to w przyszłym roku”.

Źródło: tv2.dk

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka