Toyota #7 na czele w połowie dystansu

Toyota #7 na czele w połowie dystansu Toyota Gazoo Racing

Jose Maria López prowadzi po dwunastu godzinach tegorocznego wyścigu 24 godziny Le Mans. Argentyńczyk ma nieco ponad minutę przewagi nad swoim zespołowym kolegą Fernando Alonso, którego załoga otrzymała 60-sekundową karę za zbyt szybką jazdę w strefie neutralizacji.

Na czele stawki pozostają już tylko cztery prototypy LMP1. W ósmej godzinie rywalizacji Matewos Isaakian rozbił prototyp SMP Racing #17 w zakrętach Porsche. Problemy techniczne miała z kolei załoga Ginetty #5.

W klasie LMP2 dominuje załoga G-Drive #26, która ma okrążenie przewagi nad kolejnymi w stawce Alpine #36 oraz Ligierem #23 od Panis Barthez. W GTE Pro okrążeniem przewagi cieszy się Porsche #92, a na kolejnych miejscach znajdują się Porsche #91, Ford #68 i Ferrari #52. Na czele klasy GTE Am pozostaje Porsche #77 ekipy Dempsey-Proton Racing, plasując się przed Ferrari #85 od Keating Motosport oraz podobnym autem od JMW Motorsport.

Klasyfikacja po 12 godzinach

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka