Wyścig WEC w Sebring skrócony o jedną trzecią

Wyścig WEC w Sebring skrócony o jedną trzecią Audi

Jak poinformowano podczas dnia medialnego na torze Le Castellet, powrót Długodystansowych Mistrzostw Świata na tor Sebring International Raceway odbędzie się na innych zasadach niż dotychczas zapowiadano.

Amerykańska runda nadchodzącego „supersezonu” odbędzie się w piątek 15 marca 2019 – 12-godzinny wyścig będący częścią IMSA Championship pozostanie zatem ostatnim wydarzeniem weekendu. Co więcej, dystans wyścigu WEC został skrócony z zapowiadanych 1500 mil do 1000 mil lub 8 godzin – rozpocznie się on popołudniu, a zakończy już po zmroku.

W celu usprawnienia organizacji zawodów, zespoły WEC skorzystają z nowej alei serwisowej, zlokalizowanej wzdłuż tylnej prostej. Przed weekendem zapowiedziano również całodniowy test dla ekip startujących w mistrzostwach świata.

„Od ogłoszenia zamiaru organizacji wspólnego wydarzenia pojawiło się na ten temat wiele spekulacji, ale zawsze wierzyliśmy, że znajdziemy rozwiązanie dla wszystkich trudności z tym związanych” – powiedział prezydent IMSA Scott Atherton. „Zrobiliśmy to i wiemy, że duch współpracy pozostanie z nami aż do końca procesu planowania”.

Źródło: imsa.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka