Derani i Giovinazzi w trzecim samochodzie Ferrari

Derani i Giovinazzi w trzecim samochodzie Ferrari Ferrari

Ferrari ogłosiło skład załogi 52, która wzmocni skład zespołu AF Corse na czas tegorocznego wyścigu 24 godziny Le Mans. Do Toniego Vilandera dołączą Pipo Derani oraz Antonio Giovinazzi.

Derani odniósł przed kilkoma tygodniami swoje drugie zwycięstwo w 12-godzinnym wyścigu w Sebring, a jego najlepszy wynik w Le Mans to drugie miejsce w barwach zespołu Forda. Giovinazzi wziął udział w dwóch wyścigach Długodystansowych Mistrzostw Świata, ale będzie to jego debiut w całodobowej rywalizacji.

„To szczególny dzień w mojej karierze, bo jako dziecko postrzegałem Ferrari jako mityczną markę w wyścigach” – powiedział Derani. „Włożę w ten zespół całe serce i duszę – nie mogę doczekać się pracy w tak profesjonalnej i oddanej grupie ludzi. Chciałbym szczerze podziękować za tak wspaniałą okazję”.

Włoski producent potwierdził również składy pozostałych załóg AF Corse – w samochodzie #51 Daniel Serra dołączy do Alessandro Pier Guidiego i Jamesa Calado, a Miguel Molina wspomoże Sama Birda i Davide Rigona w aucie #71.

Źródło: sportscar365.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka