TRSM był gotowy złożyć ofertę Kubicy

TRSM był gotowy złożyć ofertę Kubicy Ginetta

Jak powiedział menedżer zespołu TRSM Racing Graeme Lowdon, był on zainteresowany zatrudnieniem Roberta Kubicy na nadchodzący sezon 2018/2019 Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Polski kierowca uczestniczył w dwóch testach prototypu LMP1 brytyjskiej ekipy – znanej dotychczas jako Manor – lecz jak poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej, nie zdecydował się na starty w WEC i skupi się na swojej roli kierowcy rozwojowego w ekipie Formuły 1 Williams.

„Gdyby chciałby się ścigać w WEC, z chęcią przyjęlibyśmy go do naszego zespołu” – powiedział Lowdon. „Jest dość zajęty w związku ze swoimi obowiązkami w Williamsie, zatem dodanie do tego programu WEC wiązałoby się dla niego z ogromem pracy”.

„Robert jest przyjacielem zespołu, pomógł nam podczas testów i daliśmy mu szansę wypróbować nasz samochód. Wciąż pracujemy nad składem kierowców i możliwe, że poznamy pierwsze szczegóły jeszcze przed Prologiem, aby ci kierowcy mogli uczestniczyć w teście”.

Oficjalne dni testowe WEC odbędą się w weekend 6-7 kwietnia we francuskim Le Castellet. Pierwszy wyścig sezonu będzie miał miejsce niecały miesiąc później na torze Spa-Francorchamps.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka