37 aut na starcie sezonu WEC

37 aut na starcie sezonu WEC Toyota Motorsport GmbH

Organizatorzy Długodystansowych Mistrzostw Świata opublikowali listę startową do pierwszego wyścigu sezonu 2018/2019, jakim jest 6-godzinna rywalizacja na torze Spa-Francorchamps.

Do 36 załóg zgłoszonych do pełnego cyklu dołączy jeszcze jedna – wystawiana przez zespół G-Drive Racing, z Romanem Rusinowem oraz Jeanem-Érikiem Vergnem w składzie.

Opublikowanie listy startowej jest także okazją, aby zapoznać się z niektórymi załogami WEC – i tak, w zespole Rebellion Racing za kierownicą samochodu #1 zasiądą Neel Jani, André Lotterer i Bruno Senna, a w #3 Mathias Beche, Thomas Laurent i Gustavo Menezes. Były kierowca Toyoty Stéphane Sarrazin zasilił skład zespołu SMP Racing #17, a Pietro Fittipaldi dołączył do Henrika Hedmana i Bena Hanleya w zespole Dragonspeed. Amerykański zespół będzie też startować w klasie LMP2, gdzie jego barwy reprezentować będzie Pastor Maldonado.

Swoich składów wciąż nie opublikowały zespoły ByKolles oraz TRSM Racing – w testach tego drugiego uczestniczył w tym miesiącu Robert Kubica. Podczas czwartkowej konferencji prasowej z udziałem Polaka ogłoszono jednak, że nie będzie on w tym roku uczestniczyć w WEC.

Ogółem, w klasie LMP1 powinniśmy zobaczyć 10 pojazdów, podobnie jak będzie to miało miejsce w GTE Pro. W tej kategorii swój debiut w WEC zaliczy BMW, podejmując rywalizację w składzie czterech kierowców – poinformowano bowiem, że zapisani na liście Augusto Farfus i Philipp Eng opuszczą rundę w Spa-Francorchamps, aby walczyć na torach DTM.

Sześciogodzinny wyścig na torze Spa-Francorchamps odbędzie się 5 maja o godzinie 13:30.

Lista zgłoszeń

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka