Montoya wystartuje w 24h Le Mans

Montoya wystartuje w 24h Le Mans IMSA

Zespół United Autorsports ogłosił, że Juan Pablo Montoya będzie reprezentować jego barwy podczas tegorocznego wyścigu 24 godziny Le Mans. Kolumbijczyk dołączy do Willa Owena i Hugo de Sadeleera w Ligierze #32.

Będzie to pierwszy występ Montoyi w 24h Le Mans. Dwukrotny zwycięzca Indianapolis 500 ma jednak duże doświadczenie w wyścigach prototypów, m.in. ze względu na swoje starty dla Team Penske w IMSA Championship.

„Jestem bardzo podekscytowany możliwością doświadczenia Le Mans” – powiedział Montoya. „Nie mogę się doczekać, aby dołączyć do zespołu United Autosports, który zaliczył mocny występ w ubiegłym roku. Zawsze oglądałem ten wyścig i bardzo cieszę się, że mogę stać się jego częścią. Miejmy nadzieję, będziemy mieli szansę na zwycięstwo”.

United Autosports wystawi w tegorocznym wyścigu dwa prototypy Ligier JS P2 17 – w drugim aucie zasiądą Phil Hanson, Filipe Albuquerque oraz nieznany jeszcze kierowca.

Źródło: unitedautosports.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka