Toyota nie zamierza robić przerwy od WEC

Toyota nie zamierza robić przerwy od WEC Toyota Motorsport GmbH

Jak powiedział dyrektor techniczny zespołu LMP1 Toyoty Pascal Vasselon, japoński producent nie zamierza opuścić Długodystansowych Mistrzostw Świata nawet w przypadku braku konkurencji ze strony innych zespołów fabrycznych.

Toyota zobowiązała się do udziału jedynie w nadchodzącym sezonie 2018/2019 i pojawiły się sugestie o tym, że opuści rywalizację w sezonie 2019/2020, aby poświęcić się przygotowaniom do wejścia nowych przepisów LMP1 na rok 2020.

„Jesteśmy zainteresowani przepisami na sezon 2020, co w obecnym rozumieniu oznacza prototypy stylizowane na auta GT” – powiedział Vasselon. „W tej chwili nie wiemy na ich temat wystarczająco dużo, żeby się do czegoś zadeklarować, ale zarys jest interesujący”.

„Jeśli po opublikowaniu gotowych regulaminów nasze zainteresowanie się potwierdzi, to oczywiście zostaniemy [na 2019/20]. Albo będziemy zainteresowani i będziemy startować bez przerwy, albo nie będziemy zainteresowani – wtedy może odejdziemy”.

Vasselon dodał również, że obecny podział pomiędzy samochody hybrydowe i konwencjonalne powinien zniknąć: „W tej chwili mamy dwa regulaminy – jeden dla producentów i drugi dla ekip prywatnych. W przyszłości wszyscy powinni ścigać się według jednakowych zasad, ale takich będących w zasięgu prywaciarzy”.

Nowe przepisy na 2020 rok mają zostać opublikowane w tygodniu poprzedzającym tegoroczny wyścig 24 godziny Le Mans.

Źródło: motorsport.com, motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka