Fuji chce zmiany daty wyścigu WEC

Fuji chce zmiany daty wyścigu WEC FIA WEC

Należący do Toyoty tor Fuji Speedway poprosił organizatorów Długodystansowych Mistrzostw Świata o zmianę daty 6-godzinnego wyścigu, w celu uniknięcia kolizji terminów z Grand Prix Stanów Zjednoczonych Formuły 1.

Japońska runda WEC jest obecnie zaplanowana na 21 października, lecz może zostać przesunięta, co umożliwiłoby występ Fernando Alonso, który w ramach porozumienia Toyoty z McLarenem, będzie zobligowany do wzięcia udziału w wyścigu F1.

Przesunięcie wyścigu o tydzień wcześniej powodowałoby kolizję z inną rundą Formuły 1 w Meksyku, zatem rozważana jest zmiana terminu o tydzień później – to budzi jednak inny problem, związany z kolizją terminów z Petit Le Mans.

10-godzinny wyścig IMSA Championship jest jedną z rund North American Endurance Challenge, zatem przyciąga do siebie wielu kierowców i zespołów z zewnątrz, głównie z WEC. Ewentualna kolizja terminów będzie zatem stanowić problem dla wielu kierowców fabrycznych.

Szef WEC Gérard Neveu jak na razie nie deklaruje przychylnej decyzji dla wniosku Fuji: „Czasem istnieje potrzeba zmiany, ale w tej chwili na to nie wygląda. Może to nastąpić, nigdy nie wiadomo. Jeśli zaistnieje taka konieczność, wtedy się dostosujemy, ale kalendarz jest ustalony”.

Źródło: sportscar365.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka