Duval powróci do regularnych startów w WEC

Duval powróci do regularnych startów w WEC Audi

Fabryczny kierowca Audi Loïc Duval weźmie udział w nadchodzącym sezonie 2018/2019 Długodystansowych Mistrzostw Świata jako kierowca zespołu TDS Racing w klasie LMP2.

35-latek ścigał się dla zespołu LMP1 Audi od powstania WEC w 2012 roku aż do zakończenia programu na koniec sezonu 2016. Odniósł on łącznie sześć zwycięstw, w tym jedno w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 2013 roku – w tym samym roku wywalczył tytuł mistrza świata, wraz z Allanem McNishem i Tomem Kristensenem.

W sezonie 2017 Duval wziął udział w tylko jednym wyścigu, dla zespołu G-Drive Racing, obsługiwanego przez TDS. Teraz dołączy on do francuskiej ekipy na stałe, gdzie będzie się ścigać wspólnie z Françoisem Perrodo i Mathieu Vaxivierem.

„Bardzo cieszę się z powrotu do WEC oraz wyścigu 24h Le Mans, obok mojego programu Audi, jak i z nowego środowiska, w jakim będę rywalizować” – powiedział Duval. „To nie tylko profesjonalny zespół, ale również rodzina, w której wszyscy się dobrze bawią. Chciałbym podziękować François i Mathieu za tę możliwość. Nie mogę doczekać się walki w bardzo konkurencyjnej klasie LMP2”.

Duval utrzyma status kierowcy fabrycznego Audi. Choć nie zostało to jeszcze potwierdzone, prawdopodobnie powróci do DTM na swój drugi sezon.

Źródło: nbcsports.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka