Ullrich uhonorowany na gali Audi

Ullrich uhonorowany na gali Audi Audi

Dr Wolfgang Ullrich został uhonorowany za swoje zasługi podczas gali zakończenia sezonu zorganizowanej przez Audi.

Austriak został w 1993 roku szefem działu sportu Audi i sprawował tę funkcję przez kolejne 23 lata. Po przekonaniu rady nadzorczej, by nie rezygnować z rywalizacji sportowej po nadejściu kryzysu ekonomicznego, w 1999 roku do rywalizacji wkroczył nadzorowany przez niego zespół prototypów Le Mans, z którym osiągnął największe sukcesy.

Pomimo ukończenia 65 lat w 2015 roku, Ullrich otrzymał dwuletnie przedłużenie kontraktu, co stanowiło wyjątek wobec polityki Grupy Volkswagena. Po sezonie 2016 ustąpił on ze swojego dotychczasowego stanowiska, co zeszło się w czasie z zakończeniem programu LMP1. Przez następny rok nadzorował on proces przejęcia swojej roli przez dotychczasowego szefa programu DTM Dietera Gassa. Ostatnim wyścigiem dla Ullricha jako pracownika Audi było ePrix Hong Kongu Formuły E – pierwszy wyścig serii, w którym startował fabryczny zespół niemieckiego producenta.

„W 566 wyścigach dla fabrycznie wspieranych zespołów, odniósł on 209 zwycięstw – z czego trzynaście w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, jedenaście w 12-godzinnym wyścigu Sebring oraz dziewięć w Petit Le Mans” – można przeczytać na stronie Audi. „Przypisuje mu się 31 tytułów mistrzowskich w wyścigach samochodów turystycznych, DTM oraz prototypów. W trakcie swojej kariery miał on pod sobą łącznie 57 kierowców fabrycznych i był odpowiedzialny za powstanie 18 samochodów wyścigowych”.

Źródło: nbcsports.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka