TRS Manor przechodzi do klasy LMP1

TRS Manor przechodzi do klasy LMP1 Marcel Langer

Angielsko-chiński zespół TRS Manor Racing ogłosił podczas konferencji prasowej w Szanghaju swoje starty w klasie LMP1 Długodystansowych Mistrzostw Świata w sezonie 2018/2019. Ekipa zdecydowała się na nowy prototyp Ginetty.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z przejścia do klasy LMP1 WEC” – powiedział szef Manora John Booth. „Uczyliśmy się tych mistrzostw przez ostatnie dwa lata i jesteśmy pewni, że to właściwy moment na awans do kategorii LMP1. Znamy się z ludźmi z Ginetty od lat i wierzymy, że poprzez współpracę będziemy w stanie stworzyć konkurencyjny projekt”.

Dyrektor sportowy ekipy Graeme Lowdon dodał: „Myślę, że kategoria LMP1 zapewnia wspaniałe wyzwania, w których możemy korzystać na naszym wieloletnim doświadczeniu, szczególnie tym zdobytym w Formule 1”.

TRS Manor Racing będzie drugim zespołem klienckim Ginetty. Wcześniej brytyjski producent poinformował o sprzedaży pierwszych podwozi, lecz tożsamość tego klienta pozostaje tajemnicą. Stawkę prywatnych ekip LMP1 będą w nadchodzącym sezonie stanowić również DragonSpeed, SMP Racing oraz ByKolles.

Nie wiadomo jeszcze, czy program startów w LMP1 będzie wiązał się z porzuceniem klasy LMP2 przez Manora.

Źródło: dailysportscar.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka