DragonSpeed dołączy do LMP1

DragonSpeed dołączy do LMP1 European Le Mans Series

Mistrzowski zespół Europejskiej Serii Le Mans DragonSpeed zadeklarował zamiar startów w klasie LMP1 Długodystansowych Mistrzostw Świata od sezonu 2018/2019.

„Cały zespół jest podekscytowany i gotowy na wyzwanie” – powiedział szef ekipy Elton Julian. „Po zdobyciu tytułów w klasach GT3 i LMP2, naturalnym kolejnym krokiem jest dla nas wejście do LMP1. Uważnie przyglądamy się potencjalnym partnerom, którzy pomogą nam zbudować udany program”.

Zespół potwierdził już dwójkę swoich kierowców. Będą nimi Henrik Hedman i Ben Hanley, którzy startowali już ze sobą w ostatnich dwóch latach. Nie wiadomo jeszcze, na jaki prototyp zdecyduje się ekipa. Spekuluje się, że może to być Oreca, która ma zakulisowo pracować nad swoim podwoziem LMP1.

„Powracam myślami do 2005 roku, kiedy po raz pierwszy jechałem w Le Mans” – dodał Julian. „Audi było jedynym zespołem fabrycznym, lecz wokół było mnóstwo zespołów prywatnych, które korzystały z sześciu różnych podwozi i czterech silników. Z tego co pamiętam, pole position zdobyła właśnie ekipa prywatna”.

„Jeśli Toyota będzie kontynuować starty – na co wszyscy liczymy – myślę, że w ciągu najbliższych kilku lat ta różnorodność może powrócić, podobnie jak tradycja konkurencyjnych ekip prywatnych w czołowej klasie”.

Źródło: racer.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka