Pierwsze zamówienie na prototyp LMP1 Ginetty

Pierwsze zamówienie na prototyp LMP1 Ginetty Ginetta

Brytyjski producent Ginetta Cars ogłosił wpłynięcie pierwszego formalnego zamówienia i depozytu na trzy prototypy LMP1 na sezon 2018.

Ginetta jest jednym z trzech producentów prywatnych nie-hybrydowych pojazdów LMP1, jakie pojawią się na starcie sezonu 2018/2019 Długodystansowych Mistrzostw Świata – pozostałe pochodzą od ByKolles oraz Dallara/SMP Racing i są obecnie w fazie testów.

„To ogromny krok naprzód dla naszego programu oraz znakomita wiadomość dla WEC oraz ACO, którzy włożyli dużo wiary w nowe przepisy LMP1” – powiedział szef Ginetta Cars Lawrence Tomlinson, który nie zamierza wyjawiać nazwy swojego klienta. „Będziecie musieli poczekać, aż nasz klient sam ogłosi swój program. Wiele wskazuje na to, że wkrótce dołączy do niego więcej klientów Ginetty w klasie LMP1, a pojazd stworzony w naszej fabryce w Yorkshire będzie walczyć o zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Długodystansowych Mistrzostw Świata oraz 24 godzin Le Mans”.

Brytyjski konstruktor poinformował, że wszystkie trzy podwozia zostały zakupione przez jeden zespół, z zamiarem wystawienia dwóch samochodów oraz posiadania jednego w zapasie. Ginetta ma w planach sprzedać łącznie dziesięć pojazdów. Pierwsze podwozie jest już wytwarzane i powinno przejechać pierwsze kilometry w listopadzie.

Źródło: ginetta.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka