Ferrari wprowadza pierwsze modyfikacje do 499P

Po półtora roku startów, Ferrari 499P przejdzie pierwszą istotną modyfikację. Włoski producent poinformował o wykorzystaniu pierwszego dżokera homologacyjnego przed nadchodzącą rundą Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC w Brazylii.

Wszystkie trzy egzemplarze Ferrari 499P wystawiane przez zespół AF Corse zarówno w fabrycznych czerwonych barwach, jak i klienckich żółtych, zostaną wyposażone w nowe kanały chłodzenia hamulców, które mają zwiększyć efektywność układu chłodzenia.

Moment debiutu modyfikacji nie jest przypadkowy i nie tylko z powodu konfiguracji toru Interlagos, gdzie ostry pierwszy zakręt jest poprzedzony ponad kilometrowym odcinkiem pokonywanym na pełnym gazie.

Organizatorzy WEC wymagają, aby wszelkie modyfikacje były wprowadzane nie później niż na dwa wyścigi przed 24h Le Mans, aby nie wypaczać danych używanych do ustalenia parametrów balansu osiągów. Od Imoli do Le Mans specyfikacja aut była więc zamrożona.

Modyfikacja układu chłodzenia hamulców zmieniła balans aerodynamiczny hipersamochodu. Aby przywrócić pożądane właściwości 499P, Ferrari musiało zmodyfikować nie tylko przedni zderzak, ale również podłogę i wysokości niektórych płatów Gurneya.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze