Alpine ujawniło prototyp LMDh na przyszły sezon WEC

Francuski producent Alpine zaprezentował samochód LMDh, który zadebiutuje w przyszłym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Alpine A424_B, który powstaje we współpracy z ORECA, będzie napędzany silnikiem V6 od Mecachrome. Na niego składa się 3,4-litrowy silnik spalinowy z turbo połączony z systemem hybrydowym LMDh w specyfikacji WEC, który zawiera silnik elektryczny Bosch, akumulator przygotowany przez Williams Advanced Engineering oraz skrzynię biegów Xtrac.

Wieloletni partner Alpine w wyścigach samochodów sportowych, Signatech, będzie fabrycznym zespołem w klasie Hypercar w WEC w przyszłym roku. Francuski producent jest również otwarty na zakup prototypu przez klienckie ekipy, które na przykład będą chcieli ścigać się w amerykańskiej serii IMSA.

„Dziś prezentujemy Alpine A424_B, prekursora naszego hipersamochodu zaprojektowanego, aby od przyszłego roku rzucić wyzwanie najlepszym rywalom” – powiedział Laurent Rossi, CEO Alpine. „Zgodnie z naszymi wartościami, ten nowy prototyp przenosi markę Alpine w przyszłość, podążając śladami naszych dzieł, począwszy od Alpenglow i A290_B. Alpine A424_B jest wyścigowy, elegancki i charakterystyczny dzięki swojemu kultowemu i emblematycznemu wzornictwu. Uosabia zarówno naszą teraźniejszość, jak i przyszłość dzięki zaangażowaniu i inwestycjom naszych projektantów w jego rozwój”.

Pierwsze uruchomienie prototypu zaplanowano na 28 czerwca, zaś wyjazd na tor powinien odbyć się pod koniec lipca. Następnie przeprowadzone zostaną dodatkowe testy, które będą zmierzać ku homologacji prototypu. Z kolei testy silnika na hamowni trwały od pół roku.

W ten sposób Alpine powróci do czołowej klasy WEC po rocznej przerwie. W poprzednich dwóch sezonach producent wystawiał przerobiony prototyp Rebelliona R13, który został przemianowany na Alpine A480 Gibson. Konkurował on z samochodami w klasie Hypercar na specjalnych warunkach, zanim do kategorii dołączył szereg nowych producentów.

W tym sezonie Alpine ściga się w klasie LMP2, która zostanie zlikwidowana w przyszłym roku, za wyjątkiem 24h Le Mans.

Alpine dokonało prezentacji A424_B w 60. rocznicę debiutu w 24h Le Mans, gdzie triumfowało w 1978 roku.

„Ten projekt był przez prawie dwa lata ogromną ludzką przygodą, promując nasze ambicje poza torem wyścigowym. Nasi pracownicy i partnerzy pracują niestrudzenie, aby upewnić się, że samochód odniesie ogromny sukces. Już jeden – pod względem wizualnym – został odniesiony, a ponadto ciężko pracujemy, aby zapewnić, że od przyszłego roku będzie to również sukces sportowy” – dodał Rossi.

Źródło: alpinecars.com

Galeria:

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze